fbpx

På denne side kan du se, hvem der har tilmeldt sig Det Fynske Dyrskue 2022.

 

MASKIN & ERHVERVSOMRÅDET
Stand Udstiller
1 Kärcher Center DKM
5 Bimas ApS
6 Bimas ApS
7 CN Maskinfabrik A/S
8 CN Maskinfabrik A/S
9 LM Nedbrydning og Maskinudlejning ApS
10 Fyns Tag og Facade
12 Stemas
13 Brenderup A/S
14 Brenderup A/S
17 Gremmeløkke maskinforretning
18 Nordfyns Finans
19 Ringe Maskinforretning
Medudstiller: Svanninge Traktor og Auto
19 Ringe Maskinforretning
Medudstiller: Svanninge Traktor og Auto
20 Wekoagro Machinery
21 Heden
22 Heden
23 Brbr. Holst Sørensen
24 DMogE FYN
25 DMogE FYN
26 Sønderup Maskinhandel
28 Nettrælasten A/S
30 Dalum Landbrugsskole og Fyns LandboUngdom 
31 Dalum Landbrugsskole
Medustiller: CN Agro
32 MFA – biler / Toyota
33 Scantruck
34A Flemløse Masknforretning
Medudstiller:  Kædeby Maskinforretning
35 Middelfart Maskiner og Aksel Knudsen Maskinforretning
36 Middelfart Maskiner og Aksel Knudsen Maskinforretning
37 MAN Odense A/S
38  Lely Center Tarm
39 TBS FYN John Madsen A/S
40 TBS FYN John Madsen A/S
41 Brørup Traktor- & Maskincenter ApS
42 J.Dyhr A/S  med medudstiller Roerslev Smedie & Maskinf.
43 J. Dyhr A/S med medudstiller Roerslev Smedie & Maskinf.
44 Kragmann medudst.: Egebjerg Smedie & Glamsbj. Maskinc.
45 Kragmann medudst.: Egebjerg Smedie & Glamsbj. Maskinc.
46 E-sport
50 Dalbo
51 H.E. Maskiner medudst.: Elkær Maskiner ApS
53 P. Lindberg
54A AGCO A/S
55 O.Søndergaard og Sønner
56 P.Christensen
57 P. Christensen
58 MGM (trekantet plads, derfor kun de halve m2) EA
HANDELSGADEN
Stand Udstiller
4 Orla Sport West
5 Orla Sport West
6 Orla Sport West
7 Verisure
8 Dansk Handel og Finans
9 Dansk Handel og Finans
10 Dansk Handel og Finans
11 Hansen Handel
12 Hansen Handel
13 Hansen Handel
14 Fashion Hero
15 Fashion Hero
16 Lahrsten
17 123marked
18 123marked
19 TDC., Telmore V frontmarketing
20 Dansk Brøndejerforening
21 Nbio Odense
Medudstillere: Water To Go, LEATHER by Beth, Naturhåndværkeren og Maria Pro
26 Aloe Vera Huset Esbjerg
28 World of comfort
29 Wolf & Wolf
34 Vantinge
35 Alulette – Dyrehøj ApS
RÅDGIVNING & SALG
Stand Udstiller
1A Mos i Græs
2 Sengespinderiet
3 Folkekirken Fyens stift
5 Ideal Advokatfirma P/S
6 Højlund Mølle Aps
8 Nybolig Landbrug Gørtz og Jespersen
9 Venstre Odense
10 Mjødladen v/Vendors Aps
11 Bloddonorerne
12 LandboGruppen Fyn
13 Tempur
15 Fyens Stiftstidende / Jysk Fynske Medier
17 FAB
18 Scandinavien Gardening          Medudstiller: Naturesnacks
19 L&F Centrovice
20 L&F Centrovice
21 L&F Centrovice
22 LandboSyd
23 Nordea
28 Landbrugsrådgivning Syd 
29 Vestergaard Rehabiler
30 Ag Precision Aps.
UDDANNELSESOMRÅDET
Stand: Udstiller:
1 Kold College
2 Kold College
3 Kold College
4 Kold College
FRITID & HESTE
Stand: Udstiller:
1 Rytterbussen.dk
16 Min lille Butik
17 Units
KUNST & DESIGN
Stand: Udstiller:
1 Smykke Design By Mette P
2 Smykke Design By Mette P
3 Purelife
4 Purelife
5 Purelife
6 Fynsk Mohair
7 Pepino Hattemanden.dk
8 Pepino Hattemanden.dk
16 Makiah Larsen unika designsmykker
FØDEVAREMARKED
Stand: Udstiller:
1 JM VINE – De bedste vine
2 Green Peas
3 Ærø Raps
4 Thorbjørn – kaffe
5 Vestjyske Delikatesser i/s
6 Vestjyske Delikatesser i/s
7 Micro Greens Danmark
9 CareHouse
10 Hærvejenssalt
11 Rom import APS
12 Kildegaard Butik (Land & Skovbrug)
13 Fox Hill Winery aps
14 Bølle Æbler
15 Nbio Odense Iværksætterservice
Medudstillere: Sedas Plantekøkken ApS, Bælg ApS og Biokapslen
16 Tupperware v. Tommy Lind Hansen
30 Goodis Aps
31 – uden telt Fynske Biavlere
32 – uden telt Ikrana ApS
33 – uden telt Ikrana ApS
35 – uden telt Lahrsten
MADUDSALG
Stand Udstiller:
1 Tivoli
3 Crepe Robert
4 Fynbo Pølser ApS
5 Tivoli
8 Crepe Robert
9 Green Peas
11 Tivoli
13 Ditlevsdal
14 Thorbjørn
15 Orientalsk Kylling
16 Green Peas
17 Food Express
18 Food Express
19 Kirk hedegaard
20 Thorbjørn
Bager
(Telt ved murstenshus)
Konditor Haarby
Restaurant Kirk hedegaard
Street Food
A Billyfoodtruck
B Z-in 2go (iyad zeraiq)
C Torvekøkkenet
D Kao thai
E Kao thai
F Jens Erik – Slikhytten
G Kao thai