Herunder finder du programmet for lørdag, som løbende opdateres.

Vi ses fra den 14.-16. juni 2019.

SKUETS BEDSTE 2 ÅRS HOPPE

Kl. 09.00 • Hestering 1

HESTESHOW

Kl. 09.00 • Store Ring

BEDØMMELSE AF SMÅDYR

Kl. 09.00 • Børnedyrskuet

SUPERKO DANSK HOLSTEIN & DANSK RØDBROGET HOLSTEIN

Kl. 09.15 • Malkekvægring

SUPERKO RØD DANSK MALKERACE

Kl. 09.45 • Malkekvægring

GRISEVÆDDELØB

Kl. 10.00 • Børnedyrskuet

TRAILKONKURRENCE - DEL 1

Kl. 10.00 • Børnedyrskuet

VETERANTRAKTORERNE I KOLONNEKØRSEL

kl. 10.00 • Erhvervsudstilling

STREET ART & DYRSKUE

Kl. 10-17 • Trylleriet

BØRNEAKTIVITET • VALSNING & SNOBRØD

Kl. 10-16 • Skylineren

DISSEKERING AF GRIS MED ZOO

Kl. 10.00 • Ringscenen

PRÆSENTATION AF KØDKVÆG V. ANDERS MORTENSEN

Kl. 10.05 • Store Ring

SUPERKO JERSEY

Kl. 10.15 • Malkekvægring

SKUETS BEDSTE 3 ÅRS HOPPE

Kl. 10.15 • Hestering 1

INTERBREED KONKURRENCE FOR KØDKVÆG

Kl. 10.35 • Store Ring

INDLEDENDE RUNDE I KANINRACE

Kl. 11.00 • Børnedyrskuet

RASMUS ERICHSEN OM MADSPILD

Kl. 11.00 • Skylineren

KONKURRENCE I MØNSTRING FOR FÅR

Kl. 11.00 • Uldgården

HESTESHOW

Kl. 11.00 • Hestering 1

TÆT PÅ MALKEKOEN MED ZOO

Kl. 11.00 • Ringscenen

KONKURRENCE FOR MALKEKVÆG • BESÆTNING

Kl. 11.20 • Store Ring

SKUETS BEDSTE SAMLING

Kl. 11.30 • Hestering 1

TRAILKONKURRENCE - DEL 2

Kl. 11.30 • Børnedyrskuet

TÆT PÅ HESTEN MED ZOO

Kl. 11.30 • Ringscenen

HESTESHOW

Kl. 12.00 • Hestering 1

FYNSKE ØL & BRYGGERIER

Kl. 12.00 • Skylineren

PARTERING AF LAM

Kl. 12.00 • Uldgården

VETERANTRAKTORERNE I KOLONNEKØRSEL

kl. 12.00 • Erhvervsudstilling

SKUETS BEDSTE FØLHOPPE

Kl. 12.15 - Hestering 1

HEREFORD KÅRER BEDSTE PAR

Kl. 12.30 • Kødkvægring

HESTESHOW

Kl. 13.00 - Hestering 1

GRISEVÆDDELØB

Kl. 13.00 • Børnedyrskuet

BØRNEDYRSKUETS GALOP DERBY

Kl. 13.00 • Store Ring

INDLEDENDE RUNDE I KANINHOP

Kl. 13.30 • Børnedyrskuet

SLANGEGANG FOR HESTE

Kl. 13.45 - 14.15 • Store Ring

KONKURRENCE I MØNSTRING FOR KØDKVÆG

Kl. 14.00 • Kødkvægring

KLAP EN MASKINE • DM&E Fyn

Kl. 14.20 - 15.00 • Store Ring

KÅRING AF BEDSTE PAR PÅ TVÆRS AF RACER

Kl. 14.30 • Kødkvægring

SPRINGKONKURRENCE

Kl. 14.30 • Børnedyrskuet

HESTEGALLA

Kl. 15.00 • Store Ring

VETERANTRAKTORERNE I KOLONNEKØRSEL

kl. 15.00 • Erhvervsudstilling

FINALE I MØNSTRING FOR FÅR

Kl. 16.00 - Uldgården

GRISEVÆDDELØB

Kl. 16.00 - Børnedyrskuet

SPRINGNING & DRESSUR

Kl. 16.00 • Store Ring

SKUETS BEDSTE HINGST

Kl. 16.00 • Hestering 1

HESTESHOW

Kl. 16.30 • Hestering 1

DYRSKUEGAME • HOLDSTAFET

Kl. 17.00 • Børnedyrskuet

SE MALKEROBOTTEN

Hele dagen • Erhvervsudstilling

INNOVATIV BAR & RDS-TEKNOLOGI

Hele dagen • Erhvervsudstilling

WORKSHOP • LAV EN KÆPHEST

Hele dagen • Trylleriet

BØRNEAKTIVITET • KLIPNING AF FÅR

Hele dagen • Uldgården

BØRNEAKTIVITET • KLAPPEGRISE

Hele dagen • Børnedyrskuet

BØRNEAKTIVITET • SPEEDWAY

Hele dagen • Erhvervsudstilling

BØRNEAKTIVITET • BLIV MINIFARMER

Hele dagen • Trylleriet

FILTE- OG VÆVEVÆRKSTED

Hele dagen • Uldgården

HESTESHOW & WESTERN

Hele dagen • Hestering 2

SE DEXTEREN

Hele dagen • Kvægudstilling

BØRNEAKTIVITET • MEGA MIKADO

Hele dagen • Spejderne

BØRNEAKTIVITET • LAV ET INSEKTHOTEL

Hele dagen • Spejderne

BØRNEAKTIVITET • MEGA 4 PÅ STRIBE

Hele dagen • Spejderne

BØRNEAKTIVITET • MEGA LABYRINT

Hele dagen • Spejderne